szachy

Już drugi raz najlepsi młodzi szachiści z powiatu olsztyńskiego mierzyli się w Zespole Szkół w Biskupcu.


11 kwietnia w Zespole Szkół odbyły się II Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego. Swój akces w rywalizacji zgłosiło dziewięć zespołów. Były to: 2 drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Biskupcu, Zespół Szkół w Olsztynku, Zespół Szkół w Dobrym Mieście, Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach, Zespół Szkół w Reszlu, XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie oraz 2 drużyny reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie.
Puchar Przechodni obroniła drużyna XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, II miejsce przypadło I drużynie I Liceum Ogólnokształcącemu w Mrągowie zaś III miejsce wywalczyła drużyna nr II gospodarzy Mistrzostw, czyli Zespołu Szkół w Biskupcu. IV miejsce zajęła nasza drużyna nr I.
Rozpoczęcia turnieju wraz z dyrektorem Krzysztofem Janczarą dokonał wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, a końcową mowę wygłosił i nagrody wręczył warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki. Puchar za II miejsce oraz drobne nagrody ufundował Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1567-szachowy-turniej-w-zs#sigProId967cd644e9