pierwsze dzien soltysav2

Monika Wieczorek, sołtys Droszewa, znalazła się w setce wyróżnionych przez marszałka województwa najlepszych sołtysów województwa.

W Polsce jest ponad 40 tys. sołtysów, na Warmii i Mazurach – 2,5 tysiąca. 9 marca w Ostródzie podczas Samorządowego Dnia Sołtysa stu wyróżniających się przedstawicieli lokalnych społeczności, na 100. rocznicę odzyskania niepodległości, odebrało z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina symboliczne podziękowania.
– To święto jest okazją, by docenić wielki trud i wysiłek wkładany w pracę na rzecz rozwoju sołectwa. Stanowicie Państwo wielką armię ludzi aktywnych, pełnych inicjatywy i zapału, zachęcających mieszkańców do wspólnego działania. Jesteście wielką siłą, zmieniającą na co dzień oblicze polskiej wsi – mówił podczas wystąpienia marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
Jedną z wyróżnionych była sołtys Droszewa, Monika Wieczorek, która w zeszłym roku razem z mieszkańcami przyczyniła się do zdobycia przez Droszewo tytułu najpiękniejszej wsi na Warmii i Mazurach. Do Ostródy przyjechała z delegacją innych sołtysów z gminy i burmistrzem Biskupca Kamilem Kozłowskim. – Funkcja sołtysa zobowiązuje do ciągłego angażowania się w życie lokalnego środowiska, zajmowania się wieloma problemami mieszkańców. Nie jest to łatwe zadanie. Jesteście tym najmniejszym, ale jednocześnie niezbędnym ogniwem spajającym lokalną społeczność. Dziękuję za trud i wysiłek włożony w sprawowanie funkcji gospodarza i opiekuna wsi oraz dobrą współpracę zarówno z samorządem gminy jak i mieszkańcami sołectw – mówił do sołtysów Kamil Kozłowski.
W uroczystości wzięło udział około tysiąca osób. Wśród gości byli m.in. arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, rektor UWM prof. Ryszard Górecki. Obchodom towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”. Spotkanie zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1529-samorzadowy-dzien-soltysa#sigProId297048d55d