pierwsze 2

Po raz 21 w Biskupcu spotkali się miłośnicy brydża sportowego by powalczyć o puchar Burmistrza Biskupca.

96 zawodników z całej Polski w skupieniu i z powagą na twarzy rozgrywało turniej, który odbył się już tradycyjnie w Restauracji Stara Kaflarnia. Od rana na parkingu próżno było szukać wolnych miejsc, za to można było zauważyć rejestracje samochodowe z najdalszych miejsc w kraju.
Turniej co roku przyciąga wielu znanych brydżystów. W czym tkwi sukces? Jeden z zawodników twierdzi, że Biskupiec to doskonała lokalizacja dla rozgrywania takiego turnieju, jednakże najważniejsza jest atmosfera zawodów, którą z sukcesem od lat budują Państwo Ewa i Andrzej Olczakowie oraz Państwo Barbara i Jan Dowejno.
W tym roku najlepszą okazała się para z Pisza Tadeusz Banach i Jan Domot. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Węgorzewa Dariusz Kozłowski i Wiesław Pietal, a trzecie z Elbląga Andrzej Fronczek i Kazimierz Konefat. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom po osiemdziesiątce - Sławomirowi Wrzosek i Januszowi Gomolińskiemu, co pokazuje, że ten sport nie ma żadnych barier czy ograniczeń. Wystarczy otwarty umysł. Najlepszą parą mixtową okazali się Danuta Krupnik z Płocka i Ireneusz Jagielski z Olsztyna.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1503-brydzowy-biskupiec#sigProId9406d143b9