morsy zapowiedź

Pod czarną banderą spotkają się 18 lutego miłośnicy lodowatych kąpieli na VI Dadajowym Zlocie Morsów.

Zloty organizowane przez Biskupieckie Morsy odbywają się pod różnymi hasłami. W ich czasie Rukławki zmieniały się i w hawajską plażę, i w Dziki Zachód. Tym razem motywem przewodnim będzie stylistyka związana z filmem „Piraci z Karaibów”.
Morsy zbierać się będą nad Dadajem już od godz. 9 rano. O 10 wystartuje V Dadajowy Bieg Morsa, w którym do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa z plaży nad Dadajem do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą do 14 lutego 2018 lub do wyczerpania limitu uczestników. Więcej informacji na temat biegu pod adresem https://superczas.pl/biegmorsa
Główną atrakcją Dadajowego Zlotu Morsów będzie jak zawsze jednoczesne wejście do wody kilkuset osób. Na poprzednim zlocie wspólnie wykąpało się blisko 400 osób z 29 klubów morsa, a wydarzenie odwiedziło ponad 2000 gości.
Oprócz kąpieli i biegu przewidziane są konkursy, tańce, gry i zabawy dla dzieci. Uczestnicy zlotu będą mogli ogrzać się nie tylko przy ognisku, ale również w mobilnej saunie. W tym roku morsy i ich gości rozgrzewać będzie zespół Long & Junior.
Bieżące informacje o VI Dadajowym Zlocie Morsów można znaleźć tutaj : https://www.facebook.com/events/401660910201313/
Zlot Morsów poprzedzi jeszcze jedna uroczystość. Dzień przed zlotem, czyli w sobotę 17 lutego, w samo południe, rondo w centrum Biskupcu zyska nową-starą nazwę. Biskupieckie Morsy wylicytowały drugi rok z rzędu na finale WOŚP możliwość nazwania go swoim imieniem. 17 lutego na rondzie stanie tabliczka z nazwą „Rondo Biskupieckich Morsów”.

plakat morsy