pierwsze jaselka 2018

Jasełka w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach odbyły się 21 grudnia. Wystąpiły w nich wszystkie dzieci uczęszczające tu do szkoły i przedszkola.

Jasełka Bożonarodzeniowe już od lat wpisane są do kalendarza imprez organizowanych w Społecznej Szkole Podstawowej w Bredynkach. W tym roku wzięły w nich udział wszystkie dzieci uczęszczające do placówki: od przedszkola do klasy VII. Nad całością czuwała szkolna reżyser - Joanna Dzika, a maluchy przygotowywała Alicja Chodup.
Występ składał się z trzech części. Najpierw uczniowie biorący udział w przedstawieniu starali się przekazać zgromadzonym ponadczasowe tradycje świąt Bożego Narodzenia: wkładanie sianka pod wigilijny obrus, wspólna modlitwa i łamanie się opłatkiem, a także rodzinne kolędowanie i odwiedziny Św. Mikołaja. Nie mogło też zabraknąć scenek z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane było kolędami i pastorałkami.
W drugiej części przedszkolaki zaprezentowały historię małej Marysi, której rodzina zapomniała o Bożym Narodzeniu. Dziewczynka postanowiła uratować święta, ale nie było to wcale takie proste. Mistrzowskie połączenie gry aktorskiej oraz śpiewu najmłodszych aktorów wywarło ogromne wrażenie nie tylko na widzach; rodzicach, dziadkach i przybyłych gościach, ale również na starszych koleżankach i kolegach.
Uzupełnieniem całej części artystycznej była niewątpliwie prawdziwa grota betlejemska i muzyczne, góralskie klimaty, światła i efekty specjalne, które rozbudziły u wszystkich świąteczny nastrój. Pointą biblijnej historii stały się tak dobrze wszystkim znane słowa piosenki pt. „Przekażmy sobie znak pokoju” zaśpiewanej przez wszystkich uczniów.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zostało dostrzeżone i nagrodzone gromkimi brawami. Dla dzieci nie mniej istotna od owacji była możliwość kultywowania tradycji, a także szansa zaprezentowania swoich artystycznych umiejętności.
Po występach głos zabrała dyrektor Beata Żukowska, która skierowała wiele ciepłych słów do młodych aktorów, a także złożyła wszystkim przybyłym świąteczne życzenia i zaprosiła na poczęstunek i kiermasz do świetlicy szkolnej.
W tej prawdziwie rodzinnej atmosferze wszyscy chętnie raczyli się kawą, herbatą i częstowali specjalnie przyrządzonymi na tę okazję wypiekami. Tradycyjnie też został przygotowany kiermasz bożonarodzeniowy, na którym każdy mógł kupić coś dla siebie i bliskich. Stroiki, bombki, świąteczne ozdoby, a także ciasta, uszka i pierogi cieszyły się dużym powodzeniem.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://biskupiec.pl/aktualnosci/1468-przekazmy-sobie-znak-pokoju#sigProIdb5474bc209