sportowiec roku

Rozpoczęła się kolejna odsłona konkursu powiatowego na najlepszych sportowców, trenerów i osób zasłużonych dla sportu.

Kluby, związki sportowe oraz samorządowcy mogą zgłaszać propozycje kandydatów do wyróżnień do 31 stycznia br.
Tytuł „Sportowiec Roku Powiatu Olsztyńskiego" przyznany będzie osobom, które w roku 2017 osiągnęły najwyższe wyniki sportowe określone w danej kategorii:
1. dzieci w wieku do lat 13
2. młodzież w wieku 14-18 lat
3. kategoria open – powyżej osiemnastego roku życia;
4. osoby niepełnosprawne.
Nagrody i wyróżnienia mogą być również przyznawane trenerom prowadzącym szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe oraz trenerom i innym osobom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności sportowej.
Tytuł „Trener Roku Powiatu Olsztyńskiego" przyznaje się  osobie, która prowadząc szkolenia doprowadziła zawodników do osiągania najwyższych wyników sportowych w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym w roku 2017.
Tytuł „Zasłużony dla Sportu" przyznaje się osobie, która jako trener, działacz klubu sportowego, promotor sportu lub organizator zawodów sportowych  przyczyniła się w 2017 r. do osiągnięcia wysokich wyników sportowych przez zawodników zamieszkałych na terenie powiatu olsztyńskiego oraz popularyzacji sportu i krzewieniu kultury fizycznej na terenie powiatu. Tytuł „Zasłużony dla Sportu" można otrzymać tylko jeden raz.
Szczegóły, regulamin i wniosek dostępne pod linkiem:
http://www.powiat-olsztynski.pl/rusza-konkurs-na-sportowca-roku-powiatu-olsztynskiego