orszak slajder

6 stycznia w Biskupcu pojawią się Mędrcy ze Wschodu. Przemaszerują ulicami miasta, by na Placu Wolności wspólnie z mieszkańcami zaśpiewać kolędy.

W święto Objawienia Pańskiego w wielu miastach w Polsce organizowane są kolorowe pochody, które prowadzą Kacper, Melchior i Baltazar. Podobny marsz przejdzie przez Biskupiec. Poprowadzą go konno Trzej Królowie, za nim jechać będzie bryczką Święta Rodzina i dzieci śpiewające kolędy. Pochód rozpocznie się na Placu Wolności około godz. 13 (po mszach odprawionych w kościołach pw. św. Jana Chrzciciela i pw. bł. Karoliny o godz. 12).  Orszak przejdzie ulicami Chrobrego, Armii Krajowej i 1 maja, by wrócić na plac. Tu można będzie zobaczyć jasełka przygotowane przez uczniów Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II i posłuchać kolęd śpiewanych przez Chór CKTiS. Zmarzniętych gorącą herbatą i grochówką poczęstują strażacy ochotnicy z Biskupca.
Zwieńczeniem dnia będzie koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Czerwony Tulipan”, który rozpocznie się o godz. 17 w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

orszak plakattulipan plakat