JArmark FB slider 02

IX Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow w Biskucpu odbędzie się 16 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 14.00.


16 grudnia po raz dziewiąty atmosfera świąt bożonarodzeniowych zagości w pełni w naszym mieście. Na Placu Wolności o godzinie 14:00 nastąpi uroczyste otwarcie IX Warmińskiego Jarmarku Świątecznego Cittaslow przez burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego i starostę olsztyńskiego Małgorzatę Chyziak.
Jak co roku szkoły i przedszkola z naszej gminy zaprezentują się na scenie śpiewając kolędy i świąteczne piosenki. Nie zabraknie także występów dorosłych z różnych grup zawodowych, firm, instytucji.
Na kiermaszu świątecznym, w którym udział biorą sołectwa, stowarzyszenia, placówki szkolno-przedszkolne oraz artyści z Biskupca i okolic, będzie można kupić mnóstwo ozdób oraz upominków świątecznych, a także przysmaki na wigilijny stół.
Podczas jarmarku zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny na ozdobę choinkową, a także na najładniej i ekologicznie ubraną choinkę.
Dla najmłodszych „jarmarkowiczów” św. Mikołaj wraz z pomocnikami będzie miał słodkie niespodzianki, a zwierzęta w żywej szopce bożonarodzeniowej na pewno i w tym roku dadzą się pogłaskać.
Gdy zapadnie zmrok rozbłysną animację świetlne na budynkach, a artyści Pracowni Tańca i Ognia „Transfuzja” pokażą nam jak tańczą z ogniem. Strażacy z OSP poczęstują wszystkich przybyłych ciepłą herbatą.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania oraz radowania się tym magicznym czasem.

jarmark plakat akceptacja 2017 01