skarbowka pierwsze

Urząd Skarbowy w Olsztynie zaprasza na spotkania informujące o obowiązkowym składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Jednolity Plik Kontrolny to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.
JPK od 1 stycznia 2018 r. składają mikroprzedsiębiorcy, jeśli są podatnikami VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, a ich obroty nie przekroczyły 2 mln euro i zatrudniają mniej niż 10 osób.
Urząd Skarbowy w Olsztynie organizuje w każdy wtorek listopada – 7.11, 14.11, 21.11 i 28.11 szkolenia w zakresie JPK_VAT, które odbywać się będą w Sali Konferencyjnej nr 1 w budynku Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w godz. 10.00 - 11.00.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby wziąć udział w szkoleniach należy dokonać internetowej rejestracji na stronie Urzędu w zakładce KOMUNIKATY – artykuł „Zaproszenie na szkolenie JPK_VAT dla Mikroprzedsiębiorców” www.warminsko-mazurskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-olsztynie
Szkolenia są jednodniowe tzn. w każdy wtorek odbywa się spotkanie o takiej samej tematyce w zakresie JPK_VAT.

skarbówka