kuznia

Wyróżnieniem zakończył się dla zespołu z Czerwonki występ na 41. Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

Przegląd kapel, zespołów, solistów śpiewaków oraz instrumentalistów ludowych z województwa warmińsko – mazurskiego ma bogatą tradycję. W tym roku 4 sierpnia miłośnikom folkloru zaprezentowała się powstała niedawno grupa artystyczna „Warmińska Kuźnia”, która ostatnio zabłysnęła inscenizacją tradycyjnych dla naszych ziem obrzędów weselnych. W Węgorzewie wystąpiła jednak z zupełnie innym repertuarem – kurpiowskimi piosenkami.
Jury konkursu po przesłuchaniu i obejrzeniu 10 zespołów śpiewaczych, 9 solistów śpiewaków, 5 solistów instrumentalistów, 3 kapel, 3 wykonawców w kategorii folklor rekonstruowany oraz 4 wykonawców w kategorii Mistrz – Uczeń wyróżniło w kategorii solistów śpiewaków Ryszarda Borzymowskiego, założyciela „Warmińskiej Kuźni” za indywidualny styl tradycyjnego kurpiowskiego śpiewu. Komisja konkursowa wyraziła także uznanie całej grupie za oryginalne podejście do tradycji kurpiowskich.
- Startowaliśmy w trzech kategoriach, nie stanęliśmy co prawda na podium ale w jednej z kategorii otrzymaliśmy szczególne wyróżnienie za kultywowanie pięknego, ludowego śpiewu po kurpiowsku. Podczas konsultacji z Jurorami usłyszeliśmy wiele ciepłych, pozytywnych opinii zachęcających do dalszej pracy – pisała „Warmińska Kuźnia" na swoim profilu społecznościowym. - Najważniejsza jest radość ze wspólnego śpiewu i przebywania wśród przyjaciół - a to mamy zagwarantowane!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://biskupiec.pl/aktualnosci/1715-warminska-kuznia-po-kaszubsku#sigProId3fa940f402