Sekcja Biskupiec

Biskupieccy zawodnicy przywieźli z Mistrzostw Polski Taekwon-do w Ostródzie kolejne medale.


17 i 18 marca w Ostródzie odbyły się 25 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwon-do ZSPUT. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 20 klubów z całej Polski oraz zawodników z Litwy, którzy rywalizowali na 8 matach.
Na zawodach nie zabrakło zawodników Klubu Sportowego Egida, którzy wystawili 27-osobowy skład. Ze względu na bliską odległość do Ostródy była to rekordowa frekwencja zawodników klubu.
Egidziaki stanęły na wysokości zadania zdobywając w sumie 38 medali (15 złotych, 13 srebrnych, 10 brązowych medali) co w klasyfikacji generalnej dało historyczny sukces i klub znalazł się na 3 miejscu (najwyższe dotąd miejsce w historii startów na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZSPUT).
Antonina Milewska drugi turniej z rzędu została Najlepszą Zawodniczką wśród dzieci (wcześniej ten sam sukces osiągnęła na Pucharze Polski Taekwon-do ZSPUT w Opolu). Świetną szybkością, sprytem w walkach wykazał się Przemysław Bąk, który bardzo się rozwija i niewątpliwie za kilka lat może być świetnym zawodnikiem w walkach w wyższych kategoriach rocznikowych. Świetny start zaprezentował najmłodszy, niespełna 6-letni zawodnik Damian Kujawa, który zdobył dwa medale.
Był to najlepszy start zawodników KS Egida na przekroju kilku lat na tej randze zawodów, a ich zaangażowanie i zawzięcie pokazuje, że stają się z dnia na dzień lepszymi zawodnikami, a ich trud treningowy przynosi rezultaty.

Wyniki zawodników sekcji Biskupiec:
Antonina Milewska :
- 3 miejsce układy otwarte w kategorii dzieci,
- 1 miejsce układy tradycyjne dzieci dziewczynki 9 lat + 8 cup,
- 2 miejsce walki soft stick dzieci dziewczęta 9 lat + 8 cup,
- 1 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 9 lat + 8 cup
- 1 miejsce techniki szybkościowe dzieci dziewczynki 9 lat + 8 cup
Wiktor Augustowski :
- 1 miejsce układy otwarte w kategorii dzieci
- 3 miejsce układy tradycyjne dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup
- 1 miejsce techniki szybkościowe dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup
- 3 miejsce walki soft stick dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup,
Damian Kujawa:
- 1 miejsce dzieci 5-6 lat walki soft stick
- 2 miejsce techniki specjalne dzieci 5-6 lat
Przemysław Bąk:
- 1 miejsce walki soft stick dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup
- 1 miejsce techniki szybkościowe dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup-
- 2 miejsce techniki specjalne dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup
Barbara Budek:
- 1 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 8 lat
- 1 miejsce techniki szybkościowe dzieci dziewczynki 8 lat
- 1 miejsce walki soft stick dzieci dziewczynki 8 lat
Iga Pstrągowska:
- 2 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 8 lat
- 2 miejsce walki soft stick dzieci dziewczęta 8 lat
- 3 miejsce układy tradycyjne dzieci dziewczynki 8 lat
Wojciech Nowakowski:
- 3 miejsce techniki specjalne młodzicy chłopcy - 150 cm
bez medali: Bartłomiej Wlazło