zaproszenie cyber przód
23 października w Biskupcu odbędzie się spotkanie poświęcone cyberprzestępczości. O problemach bezpieczeństwa w wirtualnym świecie opowiedzą policjanci.


Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców. – Jego głównym celem będzie przypomnienie naszym przedsiębiorcom zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Sieć to nie tylko dobrodziejstwo ułatwiające i skracające czas załatwiania ważnych z punktu widzenia prowadzenia biznesu spraw. To też przestrzeń, w której nie brakuje podmiotów czyhających na dane, znaki towarowe, loginy i hasła –mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, współorganizator spotkania.
Komendant Komisariatu Policji w Biskupcu podkom. Tomasz Didjurgeit dodaje, że w ciągu jednej minuty odnotowuje się 20 kradzieży tożsamości czy zainfekowania wirusami ponad 230 komputerów. – Skala tego zjawiska jest porażająca przekonuje. Stąd inicjatywa spotkania – wyjaśnia.
Spotkanie odbędzie się 23 października o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Biskupcu. Zorganizowane zostanie przez Komisariat Policji w Biskupcu oraz Burmistrza Biskupca.

plakat cyber