pierwsze droszewo

Droszewo zwyciężyło w konkursie „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2017”, organizowanym przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim 4 października. Była to już 22. edycja tego konkursu, w którym – jak podkreślali organizatorzy – najskuteczniejsza jest Gmina Biskupiec. W latach 1996-2017 startowało w nim 908 wsi. Te należące do Gminy Biskupiec znajdowały się w czołówce 23 razy, bijąc na głowę drugie Nidzicę, Bartoszyce i Dobre Miasto z wynikiem 11.
Tym razem najwyższe miejsce przypadło wsi Droszewo. Nagrodę odbierała sołtys Monika Wieczorek. – Na początku do pomysłu upiększania wsi zapaliło się może 8 osób. Ale potem, gdy ludzie jadący przez naszą wieś wręcz zatrzymywali się, by popatrzeć jak u nas ładnie, do pracy dołączało się coraz więcej – mówiła Monika Wieczorek. – Bardzo pomagała nam też nasza OSP chociażby użyczając sprzętu. Ale to na pewno sukces wszystkich mieszkańców Droszewa, którym jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie.
Swojej „najmniejszej i najmłodszej w gminie sołtys” - jak ją określił - dziękował także burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - Jako samorządowiec jestem w stanie wyobrazić sobie jakiej charyzmy, determinacji i wysiłku potrzeba czasem, aby pociągnąć za sobą ludzi do zrealizowania celu. Przekonanie ich do działania to jednak i tak początek, bo koordynacja i nadzór prac to także ciężka praca dla lidera. Tym bardziej gratuluję pani sołtys! Mieszkańcom Droszewa dziękuję za czynny udział w ulepszaniu swojej wsi – mówił burmistrz.
Do Droszewa trafiło 15 tys zł ufundowanych przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego, które mają zostać przeznaczone na wspólne potrzeby mieszkańców wsi. Ponadto Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy w Olsztynie ufundował dla najlepszych wsi popegeerowskich 3 kosy spalinowe o wartości 1300 zł  każda. Droszewo otrzymało jedną.
W tym roku w konkursie „Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś” mierzyło 19 wsi. Komisja (Urszula Młodziejewska ze Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich, Janusz Ćwikła z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Jadwiga Włodkowska z Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego) oceniła wkład pracy wniesiony przez 19 uczestników konkursu, na rzecz poprawy stanu  estetyki wsi, w okresie od kwietnia do września 2017 r. W dniach 26-28 kwietnia oraz w dniach 20 -22 września 2017r. odbyły się lustracje wsi biorących udział w konkursie.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://biskupiec.pl/aktualnosci/1368-droszewo-najpiekniejsza-wsia#sigProId835aacc70f