18 maja w Biskupcu odbyła się oficjalna inauguracja XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny przebiegających w tym roku pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

 

18 maja w Biskupcu odbyła się oficjalna inauguracja XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny przebiegających w tym roku pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

Konferencja otwierająca obchody Dni Rodziny odbyła się w urzędzie miejskim. Prowadziła ją Małgorzata Duba, gminny koordynator akcji, a rozpoczęły występy uczennic biskupieckiej filii szkoły muzycznej: Olga Król i Julia Łach.
- Jestem szczególnie dumna, że hasło tegorocznej edycji Dni Rodziny, które zostało wybrane z ponad stu nadesłanych propozycji zostało wymyślone w Biskupcu – mówiła Małgorzata Duba.
Po przemówieniach zaproszonych gości, m.in. zastępcy burmistrza Biskupca Katarzyny Nowakowskiej, przyszedł czas na prezentacje krótkiego filmu nakręconego m.in. w biskupieckim przedszkolu i szkołach. Występujące w nim dzieci i młodzież definiowały rodzinę własnymi słowami. Tłem dla ich rozważań były postacie państwa Teresy i Zbigniewa Zielińskich, obecnych na konferencji, którzy mogą szczycić się ponad 50-letnim związkiem małżeńskim.
Na konferencji, na której byli obecni m.in. przedstawiciele MOPS, szkół, przedszkoli, policji, OHP wystąpił Paweł Ciunowicz, psychoterapeuta z Ośrodka Wsparcia Rodziny w Biskupcu. Wystąpił on z krótkim odczytem „Miłość w psychologii. Czy miłości można się nauczyć?”, w którym z naukowego punktu widzenia prezentował składniki dobrego, trwałego związku i znaczenie miłości jakiej zaznajemy (lub nie) w dzieciństwie na nasze późniejsze życie.
Zbigniew Zieliński uzupełnił wykład psychoterapeuty krótkim mottem, które przedstawił zgormadzonym: „Miłość to ciągła walka z własnym egoizmem”.
Małgorzata Duba omówiła także krótko wydarzenia związane z Dniami Rodziny w Gminie Biskupiec i zachęciła do brania udziału w organizowanych przy tej okazji konkursach.
Informacje o imprezach będzie można znaleźć na naszej stornie internetowej.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://biskupiec.pl/aktualnosci/1229-swietujemy-dni-rodziny#sigProId5b34baf722