biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego w Biskupcu może szczycić się mianem „Bibliotheca Bona 2016”.


W Starym Ratuszu w Olsztynie - siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej -  17 maja odbyła się uroczystość wręczenia Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Przy tej okazji od 2009 r. wręczane są także nagrody dla najlepszych bibliotek z naszego regionu. Corocznie tytułem „Bibliotheca Bona” wyróżniane są biblioteki w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i wiejskich. Honorowane są za wybitne działania, współpracę z lokalnym samorządem i inne szczególne osiągnięcia, które zaowocowały w minionym roku wysokimi wynikami czytelnictwa.
Tytuł „Bibliotheca Bona 2016” w kategorii placówek miejsko-gminnych trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Biskupcu. Odebrała go dyrektor Barbara Wawrykiewicz. Do gratulacji od Andrzeja Marcinkiewicza, dyrektora WBP i Marcina Kuchcińskiego, członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego dołączył się burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu posiada oddział dla dzieci, filie w Bredynkach, Czerwonce i Kobułtach, a także oddział szpitalny. Oprócz udostępnienia księgozbioru prowadzi także liczne zajęcia dla osób w różnym wieku. Cyklicznie odbywają się tu spotkania autorskie Bibliotecznego Sezonu Literackiego, a także odczyty poświęcone postaciom związanym z naszym regionem.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://biskupiec.pl/aktualnosci/1225-biskupiecka-bibliotheca-bona-2#sigProId96ee836b07

Zapisz

Zapisz