Symbolicznym wbiciem pierwszych łopat rozpoczęła się budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu - 25 kwietnia 2017
Symbolicznym wbiciem pierwszych łopat rozpoczęła się budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu.
 
 
Pierwsze łopaty wbili w ziemię 25 kwietnia starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara i Piotr Pachucki, właściciel firmy wykonującej roboty budowlane.
– Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 8 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponad 4 mln zł pochodzi z budżetu Powiatu Olsztyńskiego, a 2,3 mln zł z budżetu gminy Biskupiec. Założenia mamy ambitne, bo chcielibyśmy, żeby roboty budowlane  zakończyły się w czerwcu przyszłego roku. Oby tak się stało, a inwestycja dobrze służyła wszystkim mieszkańcom Biskupca i całej naszej społeczności – powiedziała starosta Małgorzata Chyziak. Zadowolenia z rozpoczęcia budowy nie krył też burmistrz Biskupca. – To już kolejna inwestycja, którą realizujemy wspólnie z powiatem. Będzie to hala, o której Biskupiec zawsze marzył i która należała mu się już od dawna. W końcu ziszczą się marzenia naszych sportowców, naszych klubów, stowarzyszeń sportowych, które będą na pewno z niej korzystały. Ale będzie to także miejsce na koncerty i wydarzenia kulturalne  – mówił Kamil Kozłowski.
Projekt przewiduje powstanie trzykondygnacyjnej sali o wymiarach 28,5 x 55,05 x 11,71 m, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, halowej piłki nożnej i badmintona. Salę będzie można podzielić na trzy poprzeczne boiska treningowe. Zamontowane zostaną też ścianki wspinaczkowe. Nie zabraknie też widowni z miejscami siedzącymi dla ponad 400 osób. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dzięki właściwemu wytłumieniu w sali będą mogły się odbywać również koncerty.
Zgodnie z planami inwestycyjnymi wybudowany zostanie łącznik hali ze szkołą, cała infrastruktura wodna i energetyczna, a także oświetlenie terenu, ciągi jezdni i miejsca parkingowe. W łączniku zaplanowano windę, dzięki której hala będzie przyjazna osobom niepełnosprawnym. Powstanie też kotłownia, która będzie ogrzewała zarówno halę sportową, jak i Zespół Szkół w Biskupcu. Inwestycja jest więc powodem do radości również dla dyrektora placówki. - Ziściło się marzenie kilku pokoleń i kilku dyrektorów. Mając halę sportową, będziemy mogli myśleć o dalszym rozwoju szkoły i być może utworzeniu klasy sportowej – mówił Krzysztof Janczara.