10 kwietnia w Biskupcu rozegrano I Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego. 
 
10 kwietnia w Biskupcu rozegrano I Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego.
 
 
Chęć udziału w rywalizacji zgłosiło osiem czteroosobowych drużyn z Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie, Zespołu Szkół w Dobrym Mieście, Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie oraz Zespołu Szkół w Biskupcu. Pojedynki rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” w czasie 15 minut. Po przekroczeniu przez zawodnika limitu czasu, następowała przegrana. Sędzią głównym był Paweł Orłowski.
Nagrodę główną, czyli Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego wywalczyli szachiści z XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. II miejsce, po zaciekłej rywalizacji, przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu w Mrągowie, zaś III wywalczyła drużyna nr 1 gospodarzy mistrzostw, czyli Zespół Szkół w Biskupcu. Z zainteresowania młodzieży szachami i sukcesu swoich wychowanków cieszy się Michał Parda, szkoleniowiec biskupieckiej drużyny i pomysłodawca turnieju. – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu i organizacji mistrzostw. Wszyscy zawodnicy grali w duchu rywalizacji fair – play, nie było problemów na szachownicach. Co do poziomu uczestników, był on zróżnicowany – od zaawansowanych do początkujących. Cieszy mnie tak duże zainteresowanie i udział aż tylu zespołów. Jeśli chodzi o zawodników z Biskupca, uważam, że odnieśli sukces, bo mimo iż nie mają tak dużego doświadczenia turniejowego jak ich przeciwnicy, pokazali, że mają potencjał.
Statuetki i upominki wręczyła laureatom starosta olsztyński. – Podziwiam wszystkich uczestników turnieju, bo szachy, mimo że są jedną z najstarszych gier planszowych, są też jedną z najtrudniejszych. Gratuluję zapału, pracowitości i konsekwencji. Mam nadzieję, że turniej będzie się rozwijał, a Zespół Szkół w Biskupcu stanie się miejscem odkrywania talentów szachowych. Wszystkim uczestnikom życzę dalszych sukcesów, najlepiej na miarę Kasparowa! A przede wszystkim, żeby ta „królewska gra” sprawiała im przyjemność i radość – mówi Małgorzata Chyziak.
Fundatorami nagród byli: starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Biskupcu.