7 marca 2017 roku uczniowie pierwszej klasy otrzymali karty czytelnicze szkolnej biblioteki
 
7 marca uczniowie pierwszej klasy otrzymali karty czytelnicze szkolnej biblioteki. W świat książek wprowadziły ich bajkowe postacie.
 
 
Do klasy, w której uczą się pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, zapukały rano Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i kilku innych bohaterów. Poprowadziły dzieci do szkolnej biblioteki. Po drodze najmłodszych witały inne postacie znane z kart powieści i bajek. Na miejscu o wszystkich zasadach obowiązujących przy wypożyczaniu książek opowiedziała prowadząca bibliotekę Grażyna Wojczuk. Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i otrzymały karty biblioteczne, na które od razu wypożyczyły pierwsze książki. Nie brakowało słodyczy i pamiątkowych prezentów. Za nietypowe wprowadzenie w świat książek dziękowała w imieniu swoich uczniów wychowawczyni klasy, Elżbieta Pakoca.
 
 
- Z przeprowadzeniem tej uroczystości musimy czekać, aż dzieci poznają wszystkie litery i nauczą się czytać – mówiła zgromadzonym rodzicom Grażyna Wojczuk. – Mam nadzieję, że po takim powitaniu pierwszaki będą chciały często zaglądać do szkolnej biblioteki.